Bc. et BcA. et BcA. Jan Galia

Pochází z Kopřivnice, studoval nejprve strojírenství (FS VŠB Ostrava), poté trombon a kontrabas (KJJ Praha, katedra jazzové interpretace JAMU Brno). Ve výuce se snaží uplatnit zkušenosti z praxe v mnoha žánrech a seskupeních, stejně jako postupy a principy, jímž se učil na stáži v Rotterdamu (NL). Dbá na individuální přístup a jeho primárním cílem je, aby si jeho žáci hudbu užili, což vnímá jako klíčový motivační prvek pro  jejich nejen hudební rozvoj.

Jako spoluautor hudby a herec působil v Jihočeském divadle (Pták Ohnivák a lišák Zorro), jako externista v Moravském divadle v Olomouci (Boží mlýny) a jako autor hudby a výkonný umělec v činohře Národního divadla v Brně (Kdo se bojí Virgie Woolfové, Nikdo). V minulosti prošel projekty Jong Metropole, Sabor Latino, The Dudes of Ellington, Prime minister Benny and his clumsy fingers, Cimbal hellband, HTK band, Kašpárek v rohlíku, Swinghouse.

Nyní aktivně působí v Cotatcha orchestra, Heart of Dixie, Galia brothers & Friends, Name Surname trio, v NDB a příležitostně v různých dechovkách a cimbálovkách.

Trpí vášní pro cyklistiku, vaření a vlakovou dopravu.

Vyučuje: baskřídlovka
trombon
tuba
zobcová flétna
kontrabas
bicí nástroje
komorní a souborová hra