ZUŠ Střelice se po třetí stala organizátorem okresního kola soutěže ve hře na klavír, kterou vyhlašuje MŠMT ČR. Ve dnech 13. a 14. února 2020 se sjelo do naší obce 57 mladých klavíristů z devíti základních uměleckých škol okresu Brno-venkov.  Pro hodnocení soutěžících jsme zajistili porotu složenou z vynikajících odborníků působících na všech stupních uměleckých škol. Porota vysoce hodnotila přípravu soutěžících a dvanáct z nich poslala do krajského kola této soutěže, které se bude konat v Mikulově ve dnech 1. a 2. dubna.  Pět z nich jsou žáci ZUŠ Střelice, jsou to: Klára Kyselová, Lucie Misáková, Barbora Janatová, Klára Spiříková a Nela Ulbrichová.

Druhou cenu získali Alžběta Šmýdová, Ondřej Kysel, Veronika Tomšů, Marek Doubek a Zdeňka Štěpánková. Karolína Antošová a Veronika Zamazalová získaly třetí místo.

Náročná příprava, ke které patří i zajištění prostředků na dárky pro soutěžící a porotu, by nebyla úspěšná bez finanční a věcné podpory přátel a rodičů žáků naší školy. Děkujeme srdečně rodině Plchových, Ulbrichových, Misákových, Krškových a firmám JASO a JAPO.

Velice si vážíme bohatého občerstvení pro všechny účastníky a hosty, které připravili rodiče klavírního oddělení a učitelé ZUŠ.

Celá soutěž by se nemohla uskutečnit bez poskytnutého zázemí na OÚ Střelice za což velice děkujeme.

Vanesa Ignatova Grabon