Mezinárodní klavírní festivaly

Mladí klavíristé ze ZUŠ Střelice nás v listopadu reprezentovali hned na dvou významných hudebních akcích.

V překrásném prostředí vily Löw-Beer v Brně se ve dnech 15.- 17.11.2018 konal hudební festival VVFest. Jednalo se o řadu tematických přednášek a koncertů s účastí našich i zahraničních umělců. Veronika Zamazalová a Marek Doubek přednesli své skladby na koncertě klavírní tvorby z meziválečného období (V. Říhovský – Dubský, B. Martinů). Alžběta Šmýdová, žákyně přípravného ročníku, zahájila koncert komorní hry, v „nejmladším klavírním duu“ spolu se stejně starou holčičkou z Brna.

O týden později, 22.11.2018, se konal v Opavě již 7. ročník mezinárodního klavírního festivalu s názvem „Magický klavír v proměnách času“. V budově církevní konzervatoře zněla opět celý den hudba 17. – 21. století. Alžběta Šmýdová a Eduard Vavruša tentokrát přispěli hudbou 20. a 21. století a zajímavostí je, že E. Vavruša se na festivalu přímo setkal s hudebním skladatelem, jehož skladbu interpretoval.

Oba festivaly poskytly posluchačům mnoho krásných hudebních zážitků, pro účastníky jsou velkým přínosem a motivací k další umělecké práci.

Barbora Kavanová